Podręcznik dla starterów Hitachi Wm 10dbl

Hitachi Wm 10dbl Starter Manual to podręcznik, który pomaga użytkownikom zrozumieć konfigurację i funkcjonalność wielu wzmacniaczy audio firmy Hitachi. Zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące instalacji, konfiguracji, ustawiania i przypisywania funkcji. Podręcznik dla starterów Hitachi Wm 10dbl zawiera także informacje na temat wbudowanych funkcji i opcji, takich jak DSP, regulacja głośności, przepustowość, wzmacniacze wyjściowe, korekcja kolumny, wyłącznik czuwania i wiele więcej. Podręcznik jest dostępny w wersji drukowanej i elektronicznej, a także w wersji do pobrania z witryny internetowej firmy Hitachi.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik dla starterów Hitachi Wm 10dbl

Darmowe podręczniki szkolne dla klas 1-3 i 4-8pozwolą uczniom szkoły podstawowej zdobywać wiedzę przed ekranemkomputera. Będące do pobrania za darmo książkowe podręcznikiszkolne pomogą w pełni wykorzystać wolny czas przed monitorem. Nanudę najlepsze są udostępnione za darmo w formacie PDF podręcznikiszkolne, które nauczą nas czytać, pisać, logicznie myśleć,rozwiązywać zadania matematyczne, a także poszerzać wiedzę ootaczającym świecie. Znajdujące się w dziale Download KomputerŚwiat darmowe podręczniki szkolne i arkusze egzaminacyjne mogą byćwykorzystywane zarówno przez nauczycieli, uczniów, jak irodziców.

Darmowe podręczniki szkolne dla klasy 1, 2, 3,4, 5, 6, 7 i 8 szkoły podstawowej pozwolą uczniom zarówno zdobyćwiedzę, jak i ukończyć rok szkolny

Podręczniki szkolne dla klas 1-3 i 4-8 szkoły podstawowejpobierzesz za darmo

Elektroniczne wersje podręczników szkolnych i zeszytów ćwiczeń zpewnością przydadzą się na etapie edukacji wczesnoszkolnej. Dziękidarmowym podręcznikom szkolnym każdy rodzic może stać sięnauczycielem i w zaciszu domowym przekazywać zaakceptowaną przezMinisterstwo Edukacji Narodowej wiedzę swojemu dziecku z zakresujęzyka polskiego, przyrody oraz środowiska społecznego. Domowezajęcia lekcyjne wzbogacone zestawami ćwiczeń czy arkuszamiegzaminacyjnymi to idealny pomysł na powtórzenie materiałuszkolnego. Za ich pomocą każdy uczeń pozna swoje braki wwykształceniu, dzięki czemu szybciej poszerzy wiedzę z danegoprzedmiotu, zakresu. Ćwiczenia to podstawa, bo będąc wcześniejprzygotowanym do kartkówki, sprawdzianu czy egzaminu możemy liczyćna wysoką ocenę.

Zestawienie 20 najpopularniejszych produktów z kategorii startery i doładowania pomoże Ci w podjęciudobrej decyzji zakupowej.Przy ustalaniu rankingu brana jest pod uwagę popularność produktów w porównywarce Skąpiec. pl.

Ranking aktualizowany jest raz w miesiącu i jest odzwierciedleniem aktualnych trendów danej kategorii.W zestawieniu prezentujemy także zmianę pozycji w rankingu dla produktów w porównaniu do okresu poprzedniegooraz średnią ocenę wyliczoną na podstawie opinii użytkowników.

Ranking startery i doładowania - Lista TOP 20 produktów z kategorii STARTERY I DOŁADOWANIA

4. Plus 50 zł

od50, 00 zł w Navisystems. pl

Idź do sklepu

Navisystems. pl

9. Heyah Doładowanie Heyah 20 zł

od20, 00 zł w Navisystems. pl/site/red/14702/1803628/256241903" data-ga="go-to-shop go-to-shop--d" data-cy="go-to-shop" rel="nofollow" target="_blank">Idź do sklepu

Navisystems. pl

13. Virgin Mobile Doładowanie Virgin Mobile 10 zł

od10, 00 zł w DTP SOFT Sp. z o. o.

Idź do sklepu

DTP SOFT Sp.

19. Plus Doładowanie Plus 50 zł

od50, 00 zł w DTP SOFT Sp. pl/site/red/14701/875156655/256241530" data-ga="go-to-shop go-to-shop--d" data-cy="go-to-shop" rel="nofollow" target="_blank">Idź do sklepu

DTP SOFT Sp.

ProducentPlay
RodzajDoładowanie

DOŁADOWANIE PLAY 5 ZŁ - KOD DOŁADOWANIA

Doładowanie do sieci PLAY w wysokości 5 PLN.

Doładowanie jest w formie 14 cyfrowego kodu ze zdrapki, nie różni się niczym od kodu zakupionego w kiosku, markecie czy na stacji benzynowej.

Doradzamy korzystanie z szybkich płatności, gdyż w przypadku przelewu tradycyjnego, księgowanie trwa dłużej. 

Kod wysyłany jest automatycznie do 5 minut 24/7 po zaksięgowaniu płatności na adres e-mail podany w Państwa koncie.

Aby uzupełnić konto:

 • wybierz na klawiaturze *100*wpisz 14-cyfrowy kod znajdujący się pod zdrapką# i naciśnij zieloną słuchawkę
 • Przykład: *100*kod_doładowania# i naciśnij zieloną słuchawkę

DOSTĘPNOŚĆ KODÓW: DOSTĘPNE

ProducentPLUS
RodzajDoładowanie

Kod doładowujący PpoundUS o wartości 20 zł Doładowanie jest w formie 14 cyfrowego kodu, nie różni się niczym od kodu zakupionego w kiosku czy w markecie. Doładowanie wysyłane jest w formie kodu, którym mogą Państwo doładować swoje konto w Plus. Aby uzupełnić konto: Wybierz na klawiaturze *123*TEpoundEKOD# i naciśnij zieloną słuchawkę. Przykład: *123*kod_doładowania# i naciśnij zieloną słuchawkę. Kod przedłuża ważność połączeń zgodnie z posiadaną taryfą.

ProducentT-Mobile
RodzajDoładowanie

Doładowanie T-Mobile/Heyah pozwala zasilić konto telefonu na kartę w obu tych sieciach. Aby uzupełnić konto, skorzystaj z Ekspresowego kodu: 1. Wybierz z klawiatury ciąg znaków *111* numer kuponu #2. Zatwierdź wpisany ciąg znaków w ten sam sposób, w jaki zatwierdzasz numer telefonu, kiedy dzwonisz. Po doładowaniu otrzymasz wiadomość z aktualnym stanem konta i okresem jego ważności. Szczegóły, w tym zasady przedłużania ważności konta, są dostępne w aktualnych cennikach i warunkach ofert na www. t-mobile. pl i www. heyah. pl Biuro Obsługi Użytkownika:602 960 200 z tel. T-Mobile na kartę i Mix (opłata za połączenie wg taryfy) lub 888 00 2222 z tel. Heyah (opłata za połączenie wg taryfy) Prosimy zachować kupon.

ProducentPLUS
RodzajDoładowanie

Plus 50 zł

Kod doładowujący PLUS o wartości 50 zł Doładowanie jest w formie 14 cyfrowego kodu, nie różni się niczym od kodu zakupionego w kiosku czy w markecie.

Aby uzupełnić konto: Wybierz na klawiaturze *123*TELEKOD# i naciśnij zieloną słuchawkę.

Doładowanie Orange 10 zł

Kod doładowujący Orange o wartości 10 zł Doładowanie jest w formie 14 cyfrowego kodu, nie różni się niczym od kodu zakupionego w kiosku czy w markecie. Doładowanie wysyłane jest w formie kodu, którym mogą Państwo doładować swoje konto w Orange.

Aby uzupełnić konto: Wybierz na klawiaturze *125*TELEKOD# i naciśnij zieloną słuchawkę. Przykład: *125*kod_doładowania# i naciśnij zieloną słuchawkę.

ProducentT-Mobile
RodzajDoładowanie

Doładowanie T-Mobile 50 zł

Doładowanie T-Mobile/Heyah pozwala zasilić konto telefonu na kartę w obu tych sieciach.

Aby uzupełnić konto, skorzystaj z Ekspresowego kodu: 1.

Szczegóły, w tym zasady przedłużania ważności konta, są dostępne w aktualnych cennikach i warunkach ofert na www. pl i
Biuro Obsługi Użytkownika: 602 960 200 z tel. Heyah (opłata za połączenie wg taryfy) Prosimy zachować kupon.

ProducentT-Mobile
RodzajDoładowanie

Doładowanie T-Mobile 60 zł

Szczegóły, w tym zasady przedłużania ważności konta, są dostępne w aktualnych cennikach i warunkach ofert na Biuro Obsługi Użytkownika: 602 960 200 z tel.

ProducentVirgin Mobile
RodzajDoładowanie

Kod doładowujący VIRGIN MOBILE o wartości 5 zł

Doładowanie jest w formie 14 cyfrowego kodu, nie różni się niczym od kodu zakupionego w kiosku czy w markecie.

Doładowanie wysyłane jest w formie kodu, którym mogą Państwo doładować swoje konto w Virgin Mobile.

Wybierz na klawiaturze *100*TELEKOD# i naciśnij zieloną słuchawkę.

Przykład: *100*kod_doładowania# i naciśnij zieloną słuchawkę.

Kod przedłuża ważność połączeń zgodnie z posiadaną taryfą.

ProducentHeyah
RodzajDoładowanie

Kod doładowujący HEyenAH o wartości 20 zł Doładowanie jest w formie 14 cyfrowego kodu, nie różni się niczym od kodu zakupionego w kiosku czy w markecie. Doładowanie wysyłane jest w formie kodu, którym mogą Państwo doładować swoje konto w Heyah. Aby uzupełnić konto: Wybierz na klawiaturze *109*TEpoundEKOD# i naciśnij zieloną słuchawkę. Przykład: *109*kod_doładowania# i naciśnij zieloną słuchawkę.

ProducentT-Mobile
RodzajDoładowanie

Doładowanie T-Mobile/Heyah pozwala zasilić konto telefonu na kartę w obu tych sieciach. Aby uzupełnić konto, skorzystaj z Ekspresowego kodu: 1.

ProducentOrange
RodzajDoładowanie

Doładowanie Orange 50 zł

Kod doładowujący Orange o wartości 100 zł Doładowanie jest w formie 14 cyfrowego kodu, nie różni się niczym od kodu zakupionego w kiosku czy w markecie.

ProducentPlay
RodzajDoładowanie

Kod doładowujący Play o wartości 60 zł Doładowanie jest w formie 14 cyfrowego kodu, nie różni się niczym od kodu zakupionego w kiosku czy w markecie. Doładowanie wysyłane jest w formie kodu, którym mogą Państwo doładować swoje konto w Play. Aby uzupełnić konto: Wybierz na klawiaturze *100*TEpoundEKOD# i naciśnij zieloną słuchawkę. Przykład: *100*kod_doładowania# i naciśnij zieloną słuchawkę.

ProducentVirgin Mobile
RodzajDoładowanie

Doładowanie Virgin Mobile 10 zł

Kod doładowujący VIRGIN MOBILE o wartości 10 zł Doładowanie jest w formie 14 cyfrowego kodu, nie różni się niczym od kodu zakupionego w kiosku czy w markecie. Doładowanie wysyłane jest w formie kodu, którym mogą Państwo doładować swoje konto w Virgin Mobile.

Aby uzupełnić konto: Wybierz na klawiaturze *100*TELEKOD# i naciśnij zieloną słuchawkę.

ProducentPlay
RodzajDoładowanie

Doładowanie Play 100 zł

Kod doładowujący Play o wartości 100 zł Doładowanie jest w formie 14 cyfrowego kodu, nie różni się niczym od kodu zakupionego w kiosku czy w markecie.

Aby uzupełnić konto: Wybierz na klawiaturze *100*TEpoundEKOD# i naciśnij zieloną słuchawkę.

ProducentPlay
RodzajDoładowanie

Kod doładowujący Play o wartości 150 zł Doładowanie jest w formie 14 cyfrowego kodu, nie różni się niczym od kodu zakupionego w kiosku czy w markecie.

ProducentPLUS
RodzajDoładowanie

Kod doładowujący PpoundUS o wartości 40 zł Doładowanie jest w formie 14 cyfrowego kodu, nie różni się niczym od kodu zakupionego w kiosku czy w markecie.

ProducentPLUS
RodzajDoładowanie

Kod doładowujący PpoundUS o wartości 150 zł Doładowanie jest w formie 14 cyfrowego kodu, nie różni się niczym od kodu zakupionego w kiosku czy w markecie.

ProducentHeyah
RodzajDoładowanie

Kod doładowujący HEyenAH o wartości 30 zł Doładowanie jest w formie 14 cyfrowego kodu, nie różni się niczym od kodu zakupionego w kiosku czy w markecie.

ProducentPLUS
RodzajDoładowanie

Kod doładowujący PpoundUS o wartości 50 zł Doładowanie jest w formie 14 cyfrowego kodu, nie różni się niczym od kodu zakupionego w kiosku czy w markecie.

ProducentPLUS
RodzajDoładowanie

Kod doładowujący PpoundUS o wartości 100 zł Doładowanie jest w formie 14 cyfrowego kodu, nie różni się niczym od kodu zakupionego w kiosku czy w markecie.

Popularne rankingi

 • Akcesoria do smartwatchy
 • Części serwisowe do telefonów
 • Głośniki bluetooth
 • Głośniki przenośne
 • Kable USB
 • Pozostałe akcesoria do telefonów
 • Słuchawki bluetooth
 • Uchwyty samochodowe do telefonów

Innowacyjność tego urządzenia polega na tym, że rozszerzono w nim zakres elektronicznego sterowania obrotami i momentem obrotowym o ruch pulsacyjny, tj. odbywający się raz w prawo raz w lewo. Jak wiadomo, ruch pulsacyjny można też wytworzyć mechanicznie za pomocą mechanizmów udarowych, np. typu kowadełkowego w przypadku wkrętarek elektrycznych. I dlatego zasadne jest w pewnym sensie powiedzieć, że w Hitachi WM 14DBL wyrafinowaną elektroniką zastąpiono prosty udarowy mechanizm kowadełkowy, pozostawiając jednak pewne jego elementy, a mianowicie sam młoteczek i kowadełko. Są one niezbędne do tego, aby ruchy

pulsacyjne miały odpowiednio duży moment obrotowy. Tyle o samej idei nowego narzędzia Hitachi. Reszta to tylko odpowiednie zaprogramowanie automatyki, wyskalowanie momentów itd.


Przyjrzymy się bliżej 5 funkcjom, a w zasadzie trybom pracy, które oferuje rozbudowana elektronika wkrętarki. Użytkownik wybiera je za pomocą pokrętła umieszczonego w górnej części uchwytu na akumulator. Tryby te są następujące:

 • pulsacyjny do wkręcanie miękkiego – do wyboru są 3 poziomy maksymalnego momentu dokręcania, pulsacja włącza się w ostatniej fazie dokręcania, wkrętarka osiąga maksymalną prędkość obrotową (1100 obr. /min) i maksymalną częstotliwość pulsacji (1090 min-1), przeznaczony do montażu w drewnie wkrętów o rozmiarach do 4, 2 x 75 mm;

 • pulsacyjny do wkręcania twardego – realizuje funkcję klasycznego klucza udarowego, pulsacja włącza się w ostatniej fazie dokręcania, wkrętarka osiąga mniejszą prędkość obrotową (640 min-1) i mniejszą częstotliwość pulsacji (700 min-1), ale za to dysponuje maksymalnym momentem obrotowym (30 Nm), przeznaczony do montażu montażu śrub M4-M10;

 • pulsacyjny do wkręcania wkrętów samowiercących – do wyboru są 2 poziomy maksymalnego momentu dokręcania, pulsacja włącza się w ostatniej fazie dokręcania, wkrętarka osiąga maksymalną prędkość obrotową (1100 min-1) i maksymalną częstotliwość pulsacji (1090 min-1), przeznaczony do montażu wkrętów samowiercących o rozmiarze do 6 mm,

 • niepulsacyjny do wiercenia – tryb przeznaczony do wykonywania wierceń, tryb pulsacji nie włącza się w żadnym momencie pracy, wkrętarka osiąga maksymalną prędkość obrotową (1100 obr. /min) i dysponuje momentem obrotowym 11 Nm, przeznaczony do wiercenia otworów w drewnie o maksymalnej średnicy 21 mm, w stali 10 mm i w zaprawie murarskiej 6 mm;

 • niepulsacyjny do wkręcania – do wyboru jest 5 poziomów maksymalnego momentu dokręcania, tryb ten jest odpowiednikiem regulacji momentu obrotowego za pomocą pierścienia (sprzęgła) w tradycyjnych wkrętarkach, służy do precyzyjnego montażu wkrętów na ustaloną głębokość, pulsacja nie włącza się w żadnym momencie pracy, wkrętarka osiąga maksymalną prędkość obrotową (1100 min-1), moment obrotowy regulowany jest w zakresie 2, 3-5, 3 Nm.

Okazuje się więc, że Hitachi WM 14DBL jest w rzeczywistości narzędziem łączącym cechy wiertarko-wkrętarki i wkrętarki udarowej, w której mechanizm udarowy zastąpiono elektroniką. Jakie są zalety takiego elektronarzędzia? Po pierwsze, Hitachi WM 14DBL jest mniejsze i lżejsze od podobnych maszyn udarowych. Po drugie, pulsacja uruchamia się tylko w ostatniej fazie wkręcania i maszyna pracuje tak cicho jak tradycyjna wkrętarka. Po trzecie, mniejsza intensywność pracy elementów mechanicznych (młotek i kowadełko działają tylko przez krótką chwilę wkręcania) podnosi żywotność i trwałość urządzenia. Po czwarte, urządzenie ma bezobsługowy silnik – nie trzeba wymieniać w nim szczotek, bo po prostu ich niema. Oznacza to niższe koszty eksploatacji i bezawaryjność. Po piąte, większa precyzja pracy, czyli dokładność ustawienia/wyskalowania momentów obrotowych. Po szóste, większa efektywność energetyczna – lepsze wykorzystanie energii, wyższa moc i dłuższa praca na jednym ładowaniu baterii.
Nowoczesna elektronika i silnik muszą być zasilane nowoczesnymi akumulatorami. Źródło napięcia dla wkrętarki Hitachi WM 14DBL stanowi litowo-jonowy akumulator o pojemności 3 Ah i napięciu 14. 4 V. Bateria chroniona jest przed uszkodzeniami specjalnym układem elektronicznym. Na bieżąco monitoruje

on pobór prądu z ogniw i w razie zbyt gwałtownego wzrostu zapotrzebowania na energię natychmiast przerywa zasilanie. W ten sposób akumulator nie jest narażany na przeciążenia i będzie służył użytkownikowi dłużej niż zwykłe akumulatory bez tego rozwiązania. System zabezpieczający baterie jest także po stronie ładowarki, tak żeby nie doprowadziła ona do nadmiernego rozładowania lub przeładowania. Układ elektroniczny w obwodzie zasilania pozwolił wprowadzić na obudowę akumulatora diodowy wskaźnik poziomu napełnienia energią.
W wkrętarce Hitachi zastosowano 6-kątny gniazdowy uchwyt narzędziowy o rozmiarze 1/4”. Jest to najodpowiedniejszy rodzaj mocowania osprzętu dla tej klasy elektronarzędzia – wygodny w obsłudze (beznarzędziowy), mały, przez co nie zwiększa rozmiarów wkrętarki i praktycznie bezawaryjny.
W testach praktycznych sprawdzaliśmy skuteczność nowoczesnego systemu pulsacyjnego. Bardzo nas ciekawiło, czy elektronika i naprzemienny ruch silnika potrafią zastąpić tradycyjny mechanizm udaru poprzecznego. W testach praktycznych wykonaliśmy kilka wierceń i dokonaliśmy montażu różnych wkrętów. W drewnie mocowaliśmy wkręt samowiercący o średnicy 6 mm i długości 32 mm. Jego osadzenie trwało 6 s. Z kolei montaż w sosnowej belce tradycyjnego wkrętu (niepełny gwint) o średnicy 6 mm i długości 60 mm zajął Hitachi 5 s. Wywiercenie w drewnie wiertłem krętym otworu o średnicy 25 mm i głębokości 82 mm trwało 5 s. Na końcu zakręcaliśmy śrubę M6 o długości 30 mm, tryb pulsacyjny włączył się w chwili dużego wzrostu momentu, a więc został w tym teście użyty tylko do mocnego jej zakręcenia.


Po analizie suchych parametrów technicznych, przebiegu prób i uzyskanych wyników, stwierdzamy, że Hitachi WM 14DBL nie jest odpowiednikiem wkrętarki udarowej, której podstawowymi zaletami są duża siła i małe gabaryty. Hitachi WM 14DBL to urządzenie bardziej uniwersalne, przeznaczone do dokładnego montażu łączników gwintowych o stosunkowo małych średnicach (dokładne parametry podaje tabela zamieszczona w artykule), a także do wiercenia. Mówi o tym chociażby niewielki maksymalny moment obrotowy 30 Nm. Do zalet urządzenia należą – kompaktowe rozmiary i mała masa, cicha i szybka praca, eksploatacja praktycznie bezobsługowa, jeśli chodzi o serwisowanie, wysoka efektywność energetyczna, możliwość dokładnej regulacji parametrów działania. Sprzęt ten to idealne narzędzie dla monterów, instalatorów i różnego typu serwisów, w których pracy przede wszystkim liczy się dokładność wykonywanych operacji.

Autor: Marek Pudło, pins

Podręcznik dla starterów Hitachi Wm 10dbl

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik dla starterów Hitachi Wm 10dbl

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik dla starterów Hitachi Wm 10dbl