Procedura wymiany baterii Fujitsu Max3036rc Series

Wymiana baterii Fujitsu Max3036rc Series jest prosta i szybka. Aby wymienić baterię, należy najpierw odłączyć laptopa od źródła zasilania i upewnić się, że jest on wyłączony. Następnie należy odkręcić panel baterii i wyjąć stare ogniwa. Następnie należy zainstalować nowe ogniwa i zamontować pokrywę baterii. Po zainstalowaniu nowej baterii należy włączyć laptopa i sprawdzić jego działanie. Jeśli laptop działa poprawnie, można używać go z nową baterią.

Ostatnia aktualizacja: Procedura wymiany baterii Fujitsu Max3036rc Series

Wymiana baterii w wózkach widłowych i magazynowych jest czynnością niezbędną, umożliwiającą ciągłą pracę urządzenia na przestrzeni wielu godzin w ciągu doby. Praca w trybie zmianowym wymaga ciągłej gotowości pojazdu, a wszelkie przerwy związane z czynnościami serwisowymi i obsługowymi są z punktu widzenia firmy niczym innym jak kosztem.

Jeszcze nie tak dawno możliwość wymiany baterii w wózkach widłowych przez ich użytkownika wymagała użycia innego wózka widłowego oraz specjalnych „zwiesi”. W pierwszej fazie bateria była unoszona do góry, a następnie poza obrys wózka, analogicznie (choć w odwrotnej kolejności) wyglądał proces wprowadzenia do wózka naładowanej baterii. Sama czynność poza obligatoryjnym użyciem drugiej maszyny (wózka lub suwnicy), była dość kłopotliwa, angażowała czas i niosła dość duże ryzyko uszkodzenia elementów wózka ciężką baterią.

Konieczność szybkiej i bezpiecznej wymiany, nierzadko ciężkiej i dużej baterii, wymaga od konstruktorów wózków widłowych pewnych kompromisów w budowie urządzenia. Od tych prac zależy finalny efekt i wygoda użytkowania danego rozwiązania w konkretnym wózku. Obecnie najpopularniejszym sposobem tzw. bocznej wymiany baterii są systemy rolkowe.

Na system bocznej wymiany rolkowej składają się:

  • system rolek umieszczonych w podłodze przedziału baterii w wózku,
  • stół rolkowy, podwójny bądź tzw. stół transferowy pojedynczy,

Zależnie od ilości miejsca w magazynie i specyfiki rozwiązania ładowania baterii w firmie stosuje się podwójne stacjonarne stoły rolkowe, których użycie wymaga dojechania wózkiem do takiego stołu lub stoły transferowe pojedyncze, które transportowane na wózkach paletowych dowolnego typu umożliwiają wymianę baterii niemalże w dowolnym miejscu magazynu.

Crown jako lider w produkcji wózków magazynowych opracował własny, unikalny system rolkowej wymiany baterii w wózkach czołowych elektrycznych: Crown BTS 1000. Oparty na użyciu zmodyfikowanego wózka paletowego Crown i stołów transferowych system zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa użytkownikowi podczas procesu wymiany baterii. Stół transferowy jest na czas wysuwania baterii z wózka trwale z nim połączony, a sam proces wysuwania baterii angażuje mniejszy wysiłek człowieka dzięki użyciu specjalnej dźwigni połączonej na czas procesu z baterią.

Dzięki zastosowaniu systemu Crown BTS 1000 proces wymiany baterii jest bezpieczny, a czas wymiany baterii został skrócony do minimum. Cała czynność zajmuje około 2 minuty.

Polecamy elektryczne wózki widłowe. pl/2021/02/05/wozek-widlowy-z-bateria-litowo-jonowa-przewodnik/" data-type="post" data-id="7113">Zobacz co wiesz o bateriach litowo-jonowych.

W zależności od modelu telewizora, istnieją zasadniczo 3 typy pilotów zdalnego sterowania. W zależności od typu pilota zdalnego sterowania, procedura wymiany baterii nieco się różni. 

Inteligentny pilot zdalnego sterowania Samsung

Zasadniczo istnieją dwa typy inteligentnych pilotów zdalnego sterowania Samsung.

<Typ 1>

Krok 1.  Aby otworzyć tylną osłoną pchnij w kierunku wskazanym strzałką na spodzie pilota zdalnego sterowania. Chwyć pilota zdalnego sterowania dwoma rękoma, jak pokazano na ilustracji poniżej. Następnie pchnij osłonę kciukami.

<Typ 2>

Krok 1.  Wciśnij przycisk oznaczony strzałką na inteligentnym pilocie zdalnego sterowania Samsung — jest on zlokalizowany z tyłu, u góry obudowy pilota. Korpus pilota wysunie się delikatnie z osłony.

Krok 2.  Odwróć pilota zdalnego sterowania i wysuń jego korpus w górę, aż komora baterii będzie dostępna.

Krok 3.  Jeżeli w pilocie zdalnego sterowania są baterie, wciśnij lewy i prawy przycisk oznaczony strzałką po obu stronach komory baterii, aby wyjąć baterie.

Krok 4.  Umieść dwie nowe baterie (1, 5 V, typ AAA) w komorze baterii, upewniając się że bieguny baterii (dodatni, ujemny) są poprawnie zorientowane. Na koniec wsuń korpus pilota zdalnego sterowania tak, aby znalazł się niemal w docelowym położeniu.

Krok 5.  Odwróć pilota zdalnego sterowania, wciśnij i przytrzymaj przycisk, który znajduje się w tylnej górnej części pilota, a następnie wsuń korpus w docelowe położenie.

Standardowy pilot zdalnego sterowania Samsung

Krok 1.  Delikatnie pociągnij wpust pokrywy komory baterii, aby zdjąć ją całkowicie, gdy zostanie poluzowana.

Krok 2. Umieść 2 baterie alkaliczne AAA, upewniając się, że dodatnie i ujemne bieguny są poprawnie zorientowane.  Umieść pokrywę komory baterii na pilocie zdalnego sterowania i wsuń ją w pilota.  Wsuwaj pokrywę komory baterii w kolejności zilustrowanej powyżej, aby w całości zablokować ją w pilocie zdalnego sterowania.

Sprawdź dodatni i ujemny biegun baterii

Wymieniając baterie dopasuj bieguny baterii do symboli w komorze baterii. W komorze baterii pilota zdalnego sterowania są oznaczenia wskazujące poprawny kierunek umieszczania.

Pamiętaj: Aby wydłużyć żywotność eksploatacyjną, zaleca się korzystanie z baterii alkalicznych.

W przypadku wózków widłowych elektrycznych bardzo ważne jest, aby nie dopuszczać do sytuacji całkowitego rozładowania akumulatora przy jego wymianie. Przeciwdziałanie całkowitemu rozładowaniu baterii utrzymuje akumulatory w dobrym stanie, a także sprawia, że jej użytkowanie jest możliwe przez dłuższy czas. Nie bez znaczenia są też warunki, w jakich przechowywane są baterie, najbardziej optymalne dla nich są chłodne i suche miejsca.

Rys. 1. Wózek widłowy z napędem elektrycznym.

W celu zapewnienia najwyższej efektywności działania elektrycznego wózka widłowego oraz unikania przestojów w jego pracy, czynnością niezwykle istotną oraz niezbędną jest sprawna wymiana baterii. Poniżej przedstawiamy najważniejsze kwestie związane z tą czynnością. pl/files/atms/g15665509484. png" alt="" width="640" height="640"/>

Rys. 2. Wskaźnik naładowania baterii

Jeszcze niedawno, kiedy na rynku dominowały starsze modele wózków zasilanych energią elektryczną, wymiana baterii była czynnością czasochłonną i wymagającą zaangażowania dodatkowego wózka. Aby usprawnić ten proces i wyeliminować zbędne czynności, zastosowano zmiany w budowie nowoczesnych wózków elektrycznych i znacznie usprawniono proces wymiany baterii.

Dlatego obecnie stosowanym rozwiązaniem w wymianie baterii jest tzw. system rolkowy, na który składają się specjalne rolki umieszczone w podłodze przedziału baterii w wózku oraz stół rolkowy podwójny lub stół transferowy pojedynczy. W zależności od tego, jaką ilością miejsca dysponujemy na naszej przestrzeni magazynowej, a także od specyfiki ładowania danego typu baterii, stosuje się dwa rozwiązania – podwójne stacjonarne stoły rolkowe lub stoły transferowe pojedyncze.

W przypadku zastosowania podwójnych stołów stacjonarnych, ich wykorzystanie wymaga dojechania do nich wózkiem wymagającym wymiany baterii, ponieważ są umieszczone w jednym konkretnym punkcie w magazynie. Mobilnym rozwiązaniem są natomiast stoły transferowe pojedyncze, które transportowane są na dowolnych wózkach paletowych, za pomocą których mogą dojechać do dowolnego miejsca, w którym znajduje się wózek wymagający wymiany baterii. pl/files/atms/g15665509925. jpg" alt="" width="329" height="234"/>

Rys. 3. Akumulator litowy stosowany w wózkach widłowych

W przypadku stosowania wózków z wymiennymi akumulatorami, ważne jest utrzymywanie baterii w dobrym stanie. Aby zachować jak najdłuższą żywotność baterii, należy pamiętać o regularnym wykonywaniu czynności, sprawiających, że baterie będą służyć długo i niezawodnie. Do działań prewencyjnych należą:

- uzupełnienie elektrolitu wodą destylowaną raz w tygodniu,

- odsiarczanie co 3-5 lat,

- bezwzględne przestrzeganie standardów bezpieczeństwa, polegające przede wszystkim na samodzielnych naprawach oraz pracach konserwatorskich.

Źródła:

[1] https://logistyczny. com/biblioteka/w-magazynie/item/329-wymien-baterie

[2] http://nowywyszkowiak. html

[3] https://www. pl/

Procedura wymiany baterii Fujitsu Max3036rc Series

Bezpośredni link do pobrania Procedura wymiany baterii Fujitsu Max3036rc Series

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Procedura wymiany baterii Fujitsu Max3036rc Series