Referencje techniczne Ge Cd Series to kompleksowy zasób informacji dla inżynierów i techników, którzy pracują z produktami firmy GE. Referencje techniczne Ge Cd Series zawierają informacje techniczne, instrukcje obsługi, szczegółowe zasady, wymagania bezpieczeństwa oraz wszystkie inne potrzebne informacje, aby pomóc użytkownikom w pełni wykorzystać produkty GE. Referencje techniczne Ge Cd Series są również dostępne w postaci cyfrowej, co pozwala użytkownikom na łatwiejsze wyszukiwanie i wyświetlanie informacji. Referencje techniczne Ge Cd Series są również regularnie aktualizowane, aby zapewnić użytkownikom najnowsze informacje dotyczące produktów GE.
Ostatnia aktualizacja: Referencje techniczne Ge Cd Series
Home Artykuł Kontrolowanie w Creo Parametric zakresu powiązań między komponentami zespołu
19/10/2021
Kontrolowanie w Creo Parametric zakresu powiązań między komponentami zespołuProjektując produkty, najczęściej pracujemy z całymi zespołami zbudowanymi z wielu komponentów. W trakcie pracy nad rozwojem produktu zespoły te są modyfikowane, a komponenty przenoszone i poprawiane aż do osiągnięcia zadowalającego rezultatu. Nierzadko takie zmiany w komponencie są nanoszone od razu na poziomie zespołu zarówno z oszczędności czasu, jak i możliwości projektowania w kontekście otaczających komponentów. Praca w kontekście całego zespołu wymaga jednak więcej uwagi od projektanta, ponieważ łatwo wtedy o stworzenie tzw. referencji zewnętrznych.
Czym są referencje zewnętrzne?
Referencje zewnętrzne w Creo Parametric to po prostu wykorzystanie w cesze jednego komponentu referencji pochodzących z cech innego komponentu lub zespołu. W praktyce oznacza to, że do poprawnej regeneracji takiej cechy Creo potrzebuje wczytać do sesji również zespół i drugi komponent, z którego zostały pobrane referencje. Jeżeli w międzyczasie wzajemne położenie komponentów uległo zmianie lub w danym momencie nie ma dostępu do modelu zespołu, może to spowodować zmiany w geometrii lub wręcz błędy regeneracji.
Jak widać, zastosowanie referencji zewnętrznych zwiększa niestabilność modelu w trakcie regeneracji i generalnie nie jest pożądaną praktyką projektową. Zasadniczo w poprawnie zbudowanym projekcie złożenia, jedyne referencje zewnętrzne w komponencie powinny pochodzić z modelu szkieletu, jeżeli projekt zespołu jest tworzony metodą „Top-Down” (od ogółu do szczegółu).
Jak w takim razie zapanować nad tworzeniem referencji zewnętrznych podczas budowania zespołu? Z pomocą przychodzą wbudowane w Creo Parametric narzędzia do zarządzania zakresem dozwolonych referencji zewnętrznych.
Dozwolony zakres referencji zewnętrznych w zespole Creo Parametric
Dozwolony zakres referencji zewnętrznych dla można zespołu można zdefiniować dwojako: jako właściwości konkretnego pliku zespołu lub jako ustawienie globalne dla całej aplikacji Creo. Aby zmienić właściwości pojedynczego zespołu, należy wejść do okna właściwości, wybierając Plik (File) > Przygotuj (Prepare) > Właściwości modelu (Model Properties), a następnie kliknąć zmień (change) dla opcji Referencje i kopie zapasowe (Reference and Backup). W przypadku ustawień globalnych dla całego Creo Parametric wystarczy w Opcjach (Options) wybrać kategorię Zespół (Assembly).
W obu przypadkach zakres dozwolonych referencji dla komponentów zespołu można zdefiniować następująco:
- Wszystkie komponenty (All components) – nie narzuca żadnych ograniczeń co do zakresu pobierania referencji w trakcie pracy nad aktywnym komponentem. Jak referencję można wskazać każdą geometrię pochodzącą z dowolnego komponentu umieszczonego w zespole.
- Wewnątrz podzespołu (Inside Subassembly) – referencje zewnętrzne można utworzyć tylko do komponentów znajdujących się w tym samym podzespole co aktywny komponent.
- Modele Układu i szkieletu (Skeleton and Layout models) – referencje zewnętrzne wewnątrz aktywnego komponentu mogą pochodzić wyłącznie z modeli szkieletów i cech Układu (Layout); jest to ograniczenie umożliwiające swobodne projektowanie zespołu metodą „Top-Down”.
- Brak (None) – najbardziej restrykcyjne ustawienie, które całkowicie blokuje możliwość stworzenia referencji zewnętrznych.
W połączeniu z powyższymi ustawieniami warto też zastosować opcję Użyj innego koloru dla referencji niedozwolonych bieżącymi ustawieniami (Use different color for references forbidden by current settings) i zdefiniować kolor, jakim zostaną oznaczone aktualnie niedozwolone referencje.
Po odpowiednim skonfigurowaniu powyższych opcji można przygotować środowisko, w którym możliwe będzie stworzenie jedynie dozwolonych referencji zewnętrznych. Po zastosowaniu opcji zmiany koloru użytkownik zyska też od razu wizualną wskazówkę, których referencji nie może wybrać podczas pracy z aktywnym komponentem.
Wyjątki od dozwolonego zakresu referencji
Ponieważ jednak czasami zdarzają się sytuacje, w których konieczne okazuje się zdefiniowane referencji zewnętrznych wykraczających poza dozwolony zakres, warto rozważyć aktywowanie dodatkowej opcji. Opcja Zezwól na wyjątki po potwierdzeniu (Allow exceptions with confirmation) umożliwia użytkownikowi stworzenie referencji zewnętrznej pochodzącej spoza dozwolonego zakresu. W momencie zaznaczenia w modelu takiej referencji najpierw zostanie wyświetlony komunikat informujący o wskazaniu niedozwolonej referencji. Użytkownik następnie będzie mógł zdecydować, czy mimo wszystko chce użyć takiej referencji, czy z niej zrezygnować. Umożliwia to przede wszystkim znacznie bardziej świadome budowanie struktury referencji w trakcie pracy nad modelem.
Podsumowanie
Stosując odpowiednie kombinacje ustawień środowiska Creo Parametric, można znacznie ograniczyć możliwość tworzenia referencji zewnętrznych. Zyskujemy wtedy pewność, że tworzone są wyłącznie niezbędne referencje zewnętrzne. Dzięki zastosowaniu kombinacji ograniczeń, wyjątków i oznaczeń kolorystycznych użytkownicy znacznie bardziej świadomie mogą tworzyć modele komponentów. Modele zaprojektowane w ten sposób będą z kolei stabilniejsze i bardziej odporne na błędy wynikające ze zmian wprowadzonych w projekcie całego zespołu.
Creo Parametric – tak powinno się projektować!
Zapraszamy do kontaktu
Każdy staje przed innymi wyzwaniami projektowymi – pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie.
Używamy plików „cookie”, żeby ułatwić korzystanie z serwisu oraz w celach statystycznych i marketingowych. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności. OK
KARTY GRAFICZNE Z SERII 10
GEFORCE GTX 1080 Ti
Oferowane przez ten flagowy model GPU z serii 10 zaawansowane rozwiązania technologiczne, pamięć kolejnej generacji i ogromny bufor ramki, wyznaczyły nowe standardy w dziedzinie wydajności rozwiązań VR oraz gamingu opartego na architekturze NVIDIA Pascal™.
Specyfikacja >
GEFORCE GTX 1080
Przełomowa wydajność, energooszczędność i rozwiązania w zakresie właściwości termicznych uczyniły z tej karty graficznej idealny wybór dla poważnych graczy.
Specyfikacja >
GEFORCE GTX 1070 Ti
Ta karta graficzna zapewniała wydajność i moc obliczeniową pozwalające bez trudu obsługiwać nawet najbardziej wymagające i zaawansowane graficznie tytuły.
Specyfikacja >
GEFORCE GTX 1070
Nic nie było w stanie dorównać tej gamingowej bestii w zakresie wydajności przeliczanej na wat pobieranej energii, a to wszystko dzięki innowacyjnej architekturze Pascal.
GEFORCE GTX 1060
Doskonała wydajność oraz innowacyjne technologie gamingowe otwierały wrota do świata gamingu HD, rzeczywistości wirtualnej i nie tylko
Specyfikacja >
GEFORCE GTX 1050 Ti
Szybkie. Potężne. Naszpikowane najbardziej innowacyjnymi w branży technologiami NVIDIA Game Ready. Te karty stanowiły nieodzowny element każdego gamingowego zestawu.
Specyfikacja >
GEFORCE GTX 1050
Dzięki tej karcie gracze mogli przekształcić swój komputer PC w prawdziwy zestaw gamingowy, by cieszyć się najnowszymi grami w pełnej krasie.
Porównanie GEFORCE
Zwiększ jakość
Sięgnij po najnowsze karty graficzne GeForce, aby cieszyć się prawdziwą wydajnością i funkcjami nowej generacji.
Rozwiązania technologiczne
Wymień swoją kartę graficzną na nowszą
Zwiększ jakość
GEFORCE RTX z serii 30
Karty graficzne GeForce RTX™ z serii 30 napędzane przez architekturę Ampere, drugą generację układów RTX NVIDIA, zapewniają graczom i twórcom absolutnie najwyższą wydajność, grafikę wykorzystującą ray tracing oraz opartą na SI technikę DLSS.
Specyfikacja układu GPU:
1582Częstotliwość podwyższona (MHz)
Specyfikacja pamięci:11 GB GDDR5XStandardowa konfiguracja pamięci
352-bitSzerokość interfejsu pamięci
484Przepustowość pamięci (GB/s)
Obsługiwane technologie:TakSymultaniczna multiprojekcja
Tak - obsługa mostka SLI o wysokiej przepustowościNVIDIA SLI® Ready1
NVIDIA GameStream™-ReadyAPI 12 (poziom funkcji 12_1)Microsoft DirectX
PCIe 3. 0Obsługiwana magistrala
Windows 7-101, Linux, FreeBSDx86Certyfikacja systemu operacyjnego
Obsługa wyświetlaczy:7680x4320@60HzMaksymalna rozdzielczość w trybie cyfrowym2
DP 1. 43, HDMI 2. 0bStandardowe złącza wizyjne
Obsługa kilku wyświetlaczyWymiary karty graficznej:4. 376" / 111. 1 mmWysokość
Specyfikacja termiczna i zasilania:91Maksymalna temperatura GPU (w st. C)
250 WWydajność karty graficznej (W)
600 WRekomendowana moc zasilacza (W)4
One 6-pin, One 8-pin Dodatkowe złącza zasilania
2560Liczba rdzeni NVIDIA CUDA® Cores
1607Częstotliwość podstawowa (MHz)
1733
8 GB GDDR5X
256-bit
320
Tak - SLI HB Bridge Supported
DP 1. 0b, DL-DVI
4. 1mm
94Maksymalna temperatura GPU (w st. C)
180 W
500 W
8-Pin
19202432NVIDIA CUDA® Cores
15061607
16831683
8 Gbps8 GbpsSzybkość pamięci
8 GB GDDR58 GB GDDR5256-bit
256256TakTak - SLI HB Bridge SupportedNVIDIA SLI® Ready
NVIDIA GameStream -ReadyAPI 12 (poziom funkcji 12_1)PCIe 3. 0Windows 7-101, Linux, FreeBSDx867680x4320@60HzDP 1. 0b, DL-DVI4. 1mm10. 5" / 266. 7mm10. 7mmDługość
94150 W180 W500 W8-Pin
115212801506
17081708
3 GB GDDR56 GB GDDR5/X
192-bit192-bit
192192
NieNie
DP 1. 0b, Dual Link-DVIDP 1. 0b, Dual Link-DVI
4. 378" / 111. 2mm4. 2mm
9. 823" / 249. 5mm9. 5mm
120 W120 W
400 W400 W
6-Pin6-Pin
1050 (2GB)1050 (3GB)1050 Ti
640768
135413921290
14551518
7 Gbps7 Gbps
2GB GDDR53 GB GDDR54 GB GDDR5
128-bit96-bit128-bit
11284112
YesYes
NoNo
3. 03. 0NVIDIA GPU BoostTM
Windows 7-101, Linux, FreeBSDx867680x4320@60Hz27680x4320@60Hz2
4. 38" / 111. 4mm4. 4mm
5. 7" / 144. 7mm5. 7mm
2-Slot2-SlotSzerokość
9797
75 W75 W
300 W300 W
NoneNone
Art. 30. [Sposób opisywania przedmiotu zamówienia; normy (specyfikacje) techniczne]
1.
Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia w jeden z następujących sposobów, z uwzględnieniem odrębnych przepisów technicznych:
1)
przez określenie wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, w tym wymagań środowiskowych, pod warunkiem że podane parametry są dostatecznie precyzyjne, aby umożliwić wykonawcom ustalenie przedmiotu zamówienia, a zamawiającemu udzielenie zamówienia;
2)
przez odniesienie się w kolejności preferencji do:
a)
Polskich Norm przenoszących normy europejskie,
b)
norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących normy europejskie,
c)
europejskich ocen technicznych, rozumianych jako udokumentowane oceny działania wyrobu budowlanego względem jego podstawowych cech, zgodnie z odpowiednim europejskim dokumentem oceny, w rozumieniu art. 2 pkt 12 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającego zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylającego dyrektywę Rady 89/106/EWG (Dz. Urz. UE L 88 z 04. 04. 2011, str. 5, z późn. zm. ),
d)
wspólnych specyfikacji technicznych, rozumianych jako specyfikacje techniczne w dziedzinie produktów teleinformatycznych określone zgodnie z art. 13 i art. 14 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1025/2012 z dnia 25 października 2012 r. w sprawie normalizacji europejskiej, zmieniającego dyrektywy Rady 89/686/EWG i 93/15/EWG oraz dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 94/9/WE, 94/25/WE, 95/16/WE, 97/23/WE, 98/34/WE, 2004/22/WE, 2007/23/WE, 2009/23/WE i 2009/105/WE oraz uchylającego decyzję Rady 87/95/EWG i decyzję Parlamentu Europejskiego i Rady nr 1673/2006/WE (Dz. UE L 316 z 14. 11. 2012, str. 12),
e)
norm międzynarodowych,
f)
specyfikacji technicznych, których przestrzeganie nie jest obowiązkowe, przyjętych przez instytucję normalizacyjną, wyspecjalizowaną w opracowywaniu specyfikacji technicznych w celu powtarzalnego i stałego stosowania w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa,
g)
innych systemów referencji technicznych ustanowionych przez europejskie organizacje normalizacyjne;
3)
przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w pkt 2, oraz przez odniesienie do wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w pkt 1, w zakresie wybranych cech;
4)
przez odniesienie do kategorii wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w pkt 1, i przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w pkt 2, stanowiących środek domniemania zgodności z tego rodzaju wymaganiami dotyczącymi wydajności lub funkcjonalności.
3.
W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie, norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących normy europejskie oraz norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w ust. 1 pkt 2, przy opisie przedmiotu zamówienia uwzględnia się w kolejności:
2)
polskie aprobaty techniczne;
3)
polskie specyfikacje techniczne dotyczące projektowania, wyliczeń i realizacji robót budowlanych oraz wykorzystania dostaw;
4)
krajowe deklaracje zgodności oraz krajowe deklaracje właściwości użytkowych wyrobu budowlanego lub krajowe oceny techniczne wydawane na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2019 r. poz. 266 i 730).
4.
Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i ust. 3, zamawiający jest obowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważne".
5.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego.
7.
Do opisu przedmiotu zamówienia stosuje się nazwy i kody określone we Wspólnym Słowniku Zamówień.
8.
W przypadku zamówień na roboty budowlane zamawiający określa w opisie przedmiotu zamówienia wymagane cechy materiału, produktu lub usługi, odpowiadające przeznaczeniu zamierzonemu przez zamawiającego, w szczególności:
1)
wymaga, adekwatnie do przedmiotu zamówienia, dostosowania projektu do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym zapewnienia dostępności dla osób niepełnosprawnych;
2)
może wymagać:
a)
określonych poziomów oddziaływania na środowisko i klimat,
b)
certyfikatu zgodności lub deklaracji zgodności,
c)
określonej wydajności, bezpieczeństwa lub wymiarów, w tym procedur dotyczących zapewnienia jakości,
d)
określonej terminologii, symboli, testów i metod testowania,
e)
określonego opakowania i oznakowania,
f)
instrukcji użytkowania,
g)
procesów i metod produkcji na każdym etapie cyklu życia obiektów budowlanych,
h)
dodatkowych badań i testów przeprowadzanych przez jednostki autoryzowane w rozumieniu ustawy z dnia 13 kwietnia 2016 r. o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku (Dz. 544),
i)
określonych zasad dotyczących projektowania i kosztorysowania,
j)
warunków testowania, kontroli i odbioru obiektów budowlanych,
k)
metod i technik budowy,
l)
wszelkich pozostałych warunków technicznych.
9.
W przypadku zamówień na dostawy lub usługi, zamawiający określa w opisie przedmiotu zamówienia wymagane cechy produktu lub usługi, w szczególności:
1)
2)
może wymagać:
a)
posiadania przez dostawę lub usługę cech, o których mowa w ust. 8 pkt 2 lit. a, b i d-f oraz i,
b)
określonych poziomów jakości,
c)
określonej wydajności, przeznaczenia produktu, bezpieczeństwa lub wymiarów, w tym wymagań odnoszących się do produktu w zakresie nazwy, pod jaką produkt jest sprzedawany,
d)
procesów i metod produkcji na każdym etapie cyklu życia dostawy lub usługi oraz procedury oceny zgodności.