Schemat blokowy Frigidaire Ffg146m2pw

Frigidaire Ffg146m2pw jest wyposażony w schemat blokowy, który umożliwia osobom ograniczonej wiedzy technicznej wykonanie naprawy. Schemat blokowy jest diagramem reprezentującym wszystkie elementy i funkcje w urządzeniu. Blokowy schemat Frigidaire Ffg146m2pw zawiera następujące elementy: zasilacz, panel sterowania, zespół wentylatora, grzałkę, termostat i czujnik temperatury. Używając schematu blokowego, można w łatwy sposób identyfikować komponenty i połączenia w urządzeniu. Pozwala to na szybkie i wygodne śledzenie i naprawę problemów, a także możliwość wykonania niezbędnych napraw. Schemat blokowy Frigidaire Ffg146m2pw zapewnia wygodną i łatwą naprawę, dzięki czemu maszyny szybko wracają do użytku.

Ostatnia aktualizacja: Schemat blokowy Frigidaire Ffg146m2pw

Lucidchart to wizualna przestrzeń robocza, która łączy tworzenie diagramów, wizualizację danych i współpracę, aby przyspieszyć zrozumienie i napędzać innowacje.

Stwórz swój schemat blokowy online za pomocą Lucidchart

 • Wszystkie kształty potrzebne do projektowania profesjonalnych schematów blokowych

  Schemat blokowy obrazuje kroki i decyzje, które są podejmowane w celu zakończenia procesu. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz tworzyć diagramy czy już masz w tym doświadczenie, nasz bezpłatny kreator schematów blokowych zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby nakreślić każdy rodzaj procesu. Dzięki bogatej bibliotece szablonów Lucidchart w ciągu kilku minut stworzysz imponujące, łatwe do zrozumienia schematy blokowe. Z kolei dzięki funkcji „przeciągnij i upuść” w prosty sposób umieścisz i ułożysz kształty w logiczny ciąg.

 • Współpracuj w każdym miejscu i o każdej porze

  Nasz edytor schematów blokowych jest oparty na przeglądarce internetowej, nie wymaga instalacji i działa na każdym urządzeniu, w każdej przeglądarce i w każdym systemie operacyjnym, dlatego możesz tworzyć schematy na komputerze Mac lub PC. Lucidchart pomaga członkom zespołu współpracować w czasie rzeczywistym i pracować poza domem, z dowolnego miejsca na świecie, dzięki czemu wirtualne biuro staje się o wiele bardziej produktywne. Zamiast przesyłać schemat tam i z powrotem, napotykając przy tym problemy związane z aktualizacją wersji, możecie pracować zespołowo, aby stworzyć produkt końcowy.

 • Łatwo udostępniaj i prezentuj swoje diagramy

  Kiedy chcesz uzyskać opinie innych członków zespołu, możesz z łatwością udostępnić swoje diagramy online za pomocą Lucidchart. Współpracownicy mogą dodawać komentarze, rozmawiać w czasie rzeczywistym, dokonywać zmian i współpracować w celu dokończenia diagramu. Kiedy diagram jest gotowy, wygeneruj adres URL do udostępnienia, umieść swój diagram w wiki lub innych popularnych aplikacjach, albo wyeksportuj diagram w formie pliku PDF, JPEG lub PNG. Zmiany synchronizują się automatycznie, dlatego Ty i Twój zespół zawsze macie dostęp do najnowszej wersji dokumentu, niezależnie od tego, gdzie został on opublikowany.

 • Płynna integracja z pakietem G Suite

  Nasz kreator schematów blokowych umożliwia integrację z aplikacjami Google, co pozwala na lepszą współpracę i zwiększenie produktywności w całej firmie. Dzięki naszym bezpłatnym dodatkom do Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji Google możesz szybko i bezproblemowo wstawiać wykresy schematów blokowych do swoich dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji, aby nadać kontekst swoim pomysłom. Bezpośrednio z tych aplikacji możesz przejść do edytora Lucidchart, aby w razie potrzeby dokonać zmian, a następnie jednym kliknięciem zaktualizować wstawione diagramy.

 • Integracja z aplikacjami Microsoft Office

  Prezentując swoje pomysły w formie graficznej, ułatwiasz odbiorcom ich zrozumienie. Dzięki dodatkom do programów Microsoft możesz z łatwością umieszczać swoje wizualizacje w programach Word, Excel, PowerPoint i Teams. Prześlij gotowe schematy blokowe online do dokumentów Word, aby uzupełnić dokumentację o dużej zawartości tekstu. Wstawiaj interaktywne schematy do swoich prezentacji PowerPoint, aby utrzymać zaangażowanie odbiorców. Uzupełnij fragmenty danych w arkuszach Excela o schematy blokowe i inne diagramy, aby nadać liczbom kontekst.

Jak utworzyć schemat blokowy online

 1. Gromadzenie informacji i konsultacje z partnerami

  Określ, który proces chcesz opisać na schemacie blokowym, oraz wyznacz punkt początkowy i końcowy. Spotkaj się z najważniejszymi partnerami, aby przeprowadzić burzę mózgów i określić niezbędne czynności.

 2. Wybierz szablon lub otwórz pusty dokument

  Wybierz jeden z wielu szablonów Lucidchart i po prostu wprowadź odpowiednie dane w stosowne kształty. Możesz też zacząć od czystego obszaru roboczego i stworzyć swój schemat blokowy online od podstaw.

 3. Przeciągnij i upuść kształty schematu blokowego

  Kliknij i przeciągnij wybrane kształty z biblioteki kształtów, a następnie upuść je w dowolnym miejscu na obszarze roboczym. Wystarczy kliknąć kształt, aby dodać do niego tekst, a następnie skorzystać z dostępnych opcji formatowania, aby dostosować kształty, kolory i tekst.

 4. Połącz kształty w odpowiedniej kolejności

  Najedź kursorem na dowolny kształt, aby zobaczyć cztery białe kropki obrysowane na czerwono. Wystarczy kliknąć jedną z tych kropek i przeciągnąć linię lub strzałkę, aby połączyć je z następnym kształtem. Kliknij, aby dodać tekst bezpośrednio na linii, a następnie sformatuj styl linii, korzystając z paska właściwości.

 5. Udostępniaj schemat blokowy, analizuj go i współpracuj nad ulepszeniami

  Ułóż kolejno zadania i punkty decyzyjne, a następnie udostępnij schemat blokowy osobom zainteresowanym, aby mogły go przeanalizować, skomentować, zmodyfikować i poprawić przed prezentacją lub publikacją.

Utwórz schemat blokowy

Najczęściej zadawane pytania dotyczące kreatora schematów blokowych

Jak stworzyć schemat blokowy w Lucidchart?

Czy istnieją jakieś szablony schematów blokowych?

Czy istnieją wskazówki i porady, które warto znać, aby łatwiej formatować schemat blokowy?

Jak używać torów swimlane w schematach blokowych?

Jakie są typowe symbole i oznaczenia schematów blokowych?

Dowiedz się, dlaczego Lucidchart jest najlepszym bezpłatnym programem do tworzenia schematów blokowych

Używany przez miliony na całym świecie

„Lucidchart zapewnia przejrzyste schematy blokowe, które pomagają klientom lepiej zrozumieć dane. Łatwo można zobaczyć, kto nad czym pracuje. Co najważniejsze, można się bardzo łatwo nauczyć z niego korzystać”.

4, 5/5 gwiazdek Ponad 650 opinii

Przeglądaj szablony schematów blokowych

Zobacz, dlaczego 99% firm z listy Fortune 500 bezpiecznie skaluje swoje przedsiębiorstwa za pomocą Lucidchart

Lista kroków algorytmu

Sposób rozwiązania zadania, czyli algorytm, można przedstawić w punktach. Mówimy wówczas, że algorytm jest zapisany w postaci listy kroków. Operacje powinny być opisane zgodnie z kolejnością ich realizacji w danym algorytmie.

Lista kroków – to przedstawienie algorytmu w kolejnych punktach (krokach). Każdy punkt takiej listy zawiera opis wykonywanej czynności. Kolejność punktów nie może być przypadkowa – musi być zgodna z działaniem algorytmu.

Przykład:

Przykładem zapisu algorytmu w postaci listy kroków może być przepis na przygotowanie kisielu.

Lista kroków:

 1. Z 0, 5 litra zimnej wody odlać połowę.
 2. Wsypać do niej zawartość torebki
 3. Dobrze wymieszać
 4. Pozostałą część wody zagotować.
 5. Dodać trzy łyżki cukru.
 6. Do wrzątku wlać rozrobiony proszek.
 7. Gotować przez chwilę
 8. Kisiel wlać do salaterek wypłukanych zimną wodą.
 9. Podawać gorący lub wystudzony – z konfiturami, sokiem lub śmietaną.

Szablon schematu blokowego pomoże Ci łatwo odwzorować procesy biznesowe, usprawnić przepływy pracy, a nawet wyjaśnić strukturę organizacyjną — bez konieczności rysowania jednej linii od zera.

A jeśli uważasz, że nie musisz używać schematów blokowych w biznesie, pomyśl jeszcze raz. Chociaż listy punktowane, dokumenty programu Word, a nawet prezentacje są pomocne, nie zapewniają one takiego samego poziomu przejrzystości wizualnej i czytelności, jak schemat blokowy. Zwłaszcza, jeśli próbujesz zmapować proces z różnymi krokami lub etapami.

Zanim udostępnimy najlepsze szablony schematów blokowych, odpowiedzmy na ważne pytanie: czym jest schemat blokowy i do czego można go wykorzystać?

Schematy blokowe idealnie nadają się do nakreślania procesów, a procesy są podstawą silnej firmy.

Przejrzysty, powtarzalny proces ma dwie główne przeszkody dla pomyślnego wdrożenia w firmie. Numer jeden to rozwój tego procesu, a numer dwa to uzyskanie poparcia interesariuszy w tym procesie. To powiedziawszy, najlepszym sposobem na pokonanie obu tych potencjalnych przeszkód jest przejrzyste i logiczne nakreślenie procesu.

Wiele firm używa schematów blokowych do wykonania tego zadania, ponieważ schematy blokowe wizualnie przedstawiają mapę drogową procesu w celu pełnego zrozumienia i mogą być łatwo przyswajalne przez pracowników, którzy muszą znać i śledzić proces.

W firmie schematy blokowe mogą być wykorzystywane do dowolnego z następujących celów:

 • Dostosowanie zespołu i organizacji: AN schemat struktury organizacyjnej wyjaśnia, kto komu podlega w Twoim zespole.
 • Zarządzanie danymi: Schemat przepływu danych pomoże Ci zrozumieć, w jaki sposób informacje przebiegają w Twojej firmie aż do usunięcia.
 • Mapowanie procesu sprzedaży: Tworząc schemat procesu sprzedaży może pomóc skrócić cykl sprzedaży i zwiększyć przychody.
 • Pielęgnacja e-maili: kampanie e-mailowe są powszechnie zależne od przepływy pracy, które są rodzajem schematu blokowego decydującego o tym, kto i kiedy zostanie zapisany do kampanii.
 • Mapowanie podróży klienta: schemat podróży klienta pokazuje, jak klienci Cię znajdują i jakie jest ich doświadczenie w Twojej firmie.
 • Onboarding klienta lub pracownika: schemat blokowy procesu onboardingu klienta może pomóc Ci określić, jakie wiadomości i kiedy wysyłać podczas początkowych interakcji klienta z Twoją firmą.
 • Testy A / B: Gdy projektowanie testu A/B, zazwyczaj używasz schematu blokowego, aby określić, ile wersji przetestujesz i jakie uzyskasz potencjalne wyniki.

Możesz także użyć schematów blokowych do pracy z kontrolą jakości, mapowania postępów w karierze i wiele, wiele więcej.

Aby pomóc Ci w tworzeniu schematów blokowych z możliwością działania dla Twojej organizacji, wymieniliśmy najlepsze szablony schematów blokowych, które możesz pobrać i zacząć używać już dziś, aby stworzyć lepszy proces w dowolnym obszarze Twojej firmy. Każdy z nich zawiera link do pobrania, dzięki któremu możesz zacząć korzystać z tego szablonu bezpośrednio w Prezentacjach Google.

Szablony schematów blokowych dla firm

1. Szablon schematu blokowego procesu podstawowego

Pobierz ten szablon

Ten podstawowy szablon schematu blokowego jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które dopiero zaczynają korzystać ze schematów blokowych. Szablon pozwala jego projektantom określić punkt wyjścia, dwa potencjalne wyniki, a następnie następstwa tych decyzji. Ze względu na swoje ograniczenia ten szablon schematu blokowego najlepiej nadaje się do podstawowych procesów, takich jak prosty test A/B.

Kto powinien korzystać z tego schematu blokowego?

Ten schemat blokowy jest przydatny dla osób, które chcą zaprojektować test A/B, aby określić najlepszy sposób uzyskania oczekiwanych wyników.

Co nam się podoba w tym szablonie schematu blokowego

Podstawowy schemat blokowy procesu jest łatwy w użyciu i przestrzeganiu oraz jest idealny do dokumentowania prostych lub prostych procesów.

2. Szablon schematu blokowego pływalni

Szablon schematu blokowego toru pływackiego służy do podziału etapów procesu na różne sektory. W przypadku Twojej firmy tymi różnymi sektorami mogą być okresy czasu, zespoły, pracownicy lub wymagania dotyczące pracy.

Schematy blokowe toru pływackiego są szczególnie przydatne dla tych, którzy nadzorują procesy cross-funkcjonalne.

Ten szablon wizualizuje różne etapy procesu, które mają miejsce w wielu zespołach lub organizacjach.

3. Szablon schematu blokowego zadań

Szablon schematu blokowego zadania różni się tym, co reprezentuje każdy kształt na schemacie blokowym. Ten format jest korzystny, gdy praca wielu zespołów przeplata się w trakcie całego procesu, ponieważ poszczególne osoby mogą łatwo rozpoznać zadania, za które są odpowiedzialne. Te obowiązki są zaznaczone w kluczu na schemacie blokowym w celu szybkiego odniesienia.

Kształty mogą również reprezentować różne rodzaje działań.

Menedżerowie projektów, którzy chcą śledzić różne zadania i ich wyniki.

Schemat blokowy zadania wizualnie przedstawia, w jaki sposób różne wkłady do produktu wspierają wynik końcowy. Każdy interesariusz może zobaczyć, jak jego zadania wpływają na przebieg projektu.

4. Złożony szablon schematu blokowego

W przypadku schematu blokowego, który nie wymaga linii siatki ani różnych kształtów, ten szablon jest najlepszym rozwiązaniem. Zapewnia opcję dla wielu punktów końcowych w zależności od kroków podejmowanych w trakcie procesu i wykorzystuje proste odpowiedzi tak/nie, aby doprowadzić Cię do punktu końcowego.

Zespoły chcące zarządzać procesami, które mogą mieć różne punkty końcowe lub projekty, które obejmują wiele etapów i zaangażowanych interesariuszy.

Śledzenie złożonych procesów może być trudne. Ten szablon schematu blokowego tworzy intuicyjną wizualizację wieloetapowych procesów i pomaga określić, czy i kiedy należy przejść do przodu.

5. Szablon okrągłego schematu blokowego

Okrągły szablon schematu blokowego zmienia wszystko, zmieniając kształt, ale zapewnia również inną strukturę ścieżki. Pomaga nakreślić zarówno krótkie, jak i długie procesy, z różnymi wynikami w zależności od liczby wymaganych kroków.

Menedżerowie mediów społecznościowych, marketerzy produktów i stratedzy treści mogą uznać ten szablon za odpowiadający ich potrzebom.

Ten szablon ma bardziej przejrzysty wygląd niż niektóre bardziej złożone schematy blokowe i może być lepszy dla wizualnych uczniów.

6. Szablon liniowego schematu blokowego

Szablon liniowego schematu blokowego to rozwiązanie, gdy istnieje tylko jeden optymalny wynik. Każdy etap procesu albo doprowadzi kogoś do tego wyniku, albo spowoduje, że proces się po prostu zakończy.

Specjaliści ds. marketingu e-mailowego i zespoły sprzedaży odnieśliby korzyści z tego szablonu, ponieważ zazwyczaj jest jeden cel: zdobyć jeszcze jednego subskrybenta lub jeszcze jednego klienta.

Mając jeden cel, ten schemat blokowy ma jasny początek i koniec i ułatwia nakreślenie prostego procesu.

7. Szablon schematu blokowego drzewa

Szablon schematu blokowego w stylu drzewa jest najbardziej sensowny w sytuacjach, w których istnieje wiele opcji i gdy każda opcja ma jasny i wyraźny następny krok.

W przypadku firm ten schemat blokowy byłby idealny dla działu pomocy technicznej — który może użyć tego szablonu do mapowania odpowiedzi z automatycznej pomocy technicznej na czacie lub (jak opisano powyżej) drzewa telefonów.

Każde działanie ma wyraźny następny krok i z góry określony wynik, ale możesz dodać więcej niż dwie opcje — co często nie ma zastosowania do innych schematów blokowych.

8. Szablon schematu organizacyjnego

Pobierz ten szablon

Ostateczny schemat blokowy, który firmy mogą chcieć wykorzystać, to szablon schematu organizacyjnego (lub schematu organizacyjnego). Jest to podstawowa tabela, która pokazuje, kto komu podlega, i pomaga wszystkim pracownikom zrozumieć ich pozycję w firmie.

Ten szablon jest wykorzystywany przez szefów firmy i/lub działu do nakreślenia łańcucha dowodzenia w obszarze działalności. Może być również używany przez zespoły HR do informowania o strukturze zespołu i decyzjach organizacyjnych.

Użytkownicy mogą na pierwszy rzut oka zobaczyć strukturę zespołu i szybko określić, do kogo muszą się udać w celu realizacji projektu lub uzyskać odpowiedzi na pytania.

Teraz, gdy udostępniliśmy najlepsze szablony schematów blokowych, nadszedł czas, aby przyjrzeć się im w akcji.

Przykłady schematów blokowych dla biznesu

1. Przykład podstawowego schematu blokowego procesu

Ten szablon wizualizuje, w jaki sposób użytkownik odwiedzający stronę docelową firmy może dokonać konwersji i stać się potencjalnym potencjalnym klientem. Zwróć uwagę, że istnieją dwa potencjalne wyniki końcowe, ale ze względu na prostotę tego wykresu możesz dodać tyle wyników, ile chcesz. Przy takim schemacie blokowym ważne jest, aby mieć na uwadze jasne, zdefiniowane cele. Przykład schematu blokowego toru wodnego

W powyższym przykładzie tory są podzielone według działów, aby zilustrować proces podróży klienta. Jest to niezwykle ważne dla określenia, które zespoły muszą wchodzić w interakcję z klientem i kiedy. Bez schematu blokowego przedstawiającego te role, doświadczenia klientów z Twoją firmą mogą wydawać się przypadkowe i źle zaplanowane. Przykład schematu blokowego zadań

W powyższym przykładzie różne kształty reprezentują początek, koniec i działania podejmowane podczas przeglądania strony docelowej. Ten przykładowy schemat blokowy zadania jest zgodny z formatem „jeśli to, to tamto”, pokazując różne wyniki, które mogą wystąpić, gdy potencjalny klient odwiedza stronę docelową. Przykład złożonego schematu blokowego

Powyższa wizualizacja zatrudniania jest przykładem złożonego schematu blokowego, który zawiera różne zdarzenia i potencjalne wyniki. Uwzględnia dwa potencjalne wyniki na każdym etapie i jasno pokazuje, co dzieje się, gdy kandydat posuwa się do przodu. Kolory pokazują również, który z nich jest pozytywnym wynikiem końcowym, a który negatywnym. Przykład kołowego schematu blokowego

W powyższym przykładzie kołowy schemat blokowy jest używany jako ramy podejmowania decyzji. Tutaj służy do pomocy menedżerowi mediów społecznościowych w określeniu, na której stronie należy publikować treści. Zawiera konkretne, ukierunkowane pytania, które określają zasoby, które menedżer mediów społecznościowych musi stworzyć, oraz do jakich platform społecznościowych te zasoby są najlepiej dostosowane. Przykład liniowego schematu blokowego

Liniowy schemat blokowy może być używany dla procesów, które mają tylko jeden pożądany wynik. W powyższym przykładzie jest to sekwencja pielęgnowania wiadomości e-mail. Na obrazku proces kończy się bez względu na to, czy ktoś zapisze się na wydarzenie, czy nie. Sekwencja pielęgnowania wiadomości e-mail ograniczona czasowo (lub skończona) jest szczególnie dobrze dopasowana do tego typu schematów blokowych. W przypadku ciągłych kampanii e-mail marketingowych możesz potrzebować bardziej elastycznego schematu blokowego, w którym możesz określić, kiedy przenieść subskrybenta na inną listę e-mailową. Przykład schematu blokowego drzewa

W tym przykładzie schematu blokowego drzewa firma przedstawia różne opcje i kolejne kroki, które osoba dzwoniąca może wykonać, kontaktując się z nią przez telefon. Zauważ, że istnieją różne punkty końcowe dla klienta w zależności od jego wcześniejszego działania. Taki schemat blokowy jest przydatny, jeśli próbujesz nakreślić proces z różnymi „gałęziami”. Na przykład możesz utworzyć schemat blokowy strony docelowej, który określa, który formularz lub wezwanie do działania jest przedstawiane klientowi na podstawie jego wcześniejszej aktywności w Twojej witrynie. Przykład schematu organizacyjnego

Choć nie jest to do końca proceduralna, wizualizacja ta pomaga osobom w firmie szybko zrozumieć, kto komu podlega i kto jest za co odpowiedzialny. Najlepszą częścią tego przykładu jest to, że może być tak szczegółowy lub tak prosty, jak chcesz; możesz przejść do młodszych indywidualnych współpracowników lub po prostu zarysować swoją mapę przywództwa.

Korzystanie z biznesowych szablonów schematów blokowych

Szablony biznesowych schematów blokowych to najszybszy i najłatwiejszy sposób tworzenia schematów blokowych. Wszystkie powyższe szablony można pobrać i można je w pełni dostosować, jeśli chodzi o kształt, format, kolor i obrazy. Kliknij poniżej, aby bezpłatnie pobrać szablony, aby lepiej zilustrować i komunikować procesy w Twojej firmie.

Oryginalny artykuł

Schemat blokowy Frigidaire Ffg146m2pw

Bezpośredni link do pobrania Schemat blokowy Frigidaire Ffg146m2pw

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Schemat blokowy Frigidaire Ffg146m2pw